Stacionarni računalniki Apple so najbolj kakovostni računalniki, ki zagotavljajo najvišjo kakovost dela tako v OSX, kot tudi v OS Windows. Imajo vrhunske matične plošče, ki izkoristijo 100% procesorsko moč, medtem, ko klasičen PC ne izkoristi niti 30% procesorske moči zaradi slabe matične.
To je povsem razmljivo, že pri ceni matične plošče, Cena matične plošče za Imac je znašala ccaa 1200 EUR, medtem ko klasične PC matične plošče se gibljejo že za borih 50 eur. Večina jih je izdelana na kitajskem.
Pri nakupu stacionarnega računalnika, ki ga potrebujete bodisi za delo v podjetju ali domači rabi, se je potrebno vprašati. Ali želite vsako leto menjati računalnik, ali želite kupiti računalnik, ki ga boste več let uporabljali. Brez štekanja, obiskov na servisu in formatiranja diska. Vse te storitve stanejo in na letni ravni prekašajo celo vrednost samega stacionarnega računalnika. Če želite stacionarni računalnik uporabljati več let brezhibno, potem brez odklevanja kupite Apple.
Zakaj stacionarni računalniki Apple in ne PC?
Prednost Apple stacionarnega računalnika je že v tem, da na njemu lahko imate oba operacijska sistema. Tako OSX za naprave Apple. Večina ljudi uporablja pametne telefone Apple, kar pomeni, da bo sihronizacja vašega telefona veliko boljša. Lahko pa oprabljate tudi delovno okolje Windows v katerem vam bodo delovali vsi programi enako, kot na klasičnem pc računalniku. Operacijske sistee lahko izbirate ob zagonu z enim gumbom. Bodite pozorni, saj računalniki, ki nimajo Intel procesorja (Novejši Apple računalniki s silkonskim čipom M1,M2,M3 ne podpirajo delovnega okolja windows, niti programov za windows. Gre za računalnike, ki so se prodajali od leta 2020 dalje)
Naj vas ne zavede letnica IMACA ali generacija procesorja, saj letnica na Apple računalniku ni tako pomemba. Gre za posebaj izdelane procesorje, ki so zelo zmogljivi in kakovostnejši od večine pc procesorjev četudi so 5 let stari ali več. Boljši IMac računalniki nosijo i7 ali i9 procesorje, ki so tudi do 3x hitrejši od klasičnega pc-ja.